پیشگفتار

درود بر خوانندگان عزیز و عرض تبریک بمناسبت سال جدید

بی شک یکی از موانع برقراری ایمنی و بهداشت در صنایع استان هرمزگان ضعف سیستم ارتباطی است . بدین منظور با استفاده از نظرات و پیشنهادهای تعدادی از دوستان شاغل در محیطهای صنعتی تصمیم گرفتیم تا با ایجاد این وبلاگ  ارتباط موثری بین مسئولین ایمنی و بهداشت شاغل در صنایع استان ایجاد نموده  و همچنین بمنظور اطلاع رسانی در زمینه های مختلف ایمنی و بهداشت در محیط کار ازجمله قوانین - دستورالعملها - آمار - مطالب علمی و آموزشی با سازمانهای ذیربط( تامین اجتماعی - اداره کار و مرکز بهداشت استان)  علاوه بر برگزاری جلسات بازآموزی از امکانات اینترنتی نیز بهره بریم.

با امید به اینکه  در سال جدید بتوانیم با همدلی و همراهی همه دوستان ایمنی و بهداشتی بتوانیم گامهای بلندتری در راه ارتقا و حفظ سلامتی شاغلین زحمتکش این خطه برداریم.

دوستان گرامی در صورت تمایل به همکاری در این وبلاگ میتوانید با ایمیل imenivabehdasht@gmail.com  و یا شماره تلفن 3353012- 0761 مدیریت درمان تامین اجتماعی استان تماس برقرارنمائید.

 

 

/ 2 نظر / 31 بازدید
دوست استان هشتي شما

مهمترين مشكلي كه در جهت پيشبرد سلامت و صيانت از نيروي كار وجود دارد موازي كاري سازمانهاي ذيربط است كه شما نام برديد و عملا هر كدام علاقه دارد جلوي فعاليت ديگري را بگيرد و در اين بين قشر كارگر ضرر مي كند اميدوارم من و شما و دوستان ديگري كه در اين سازمانهاي ذيربط كار مي كنيم اين مسئله را به صورت باز و شفاف به اطلاع وزارت كار وزارت بهداشت و سازمانم تامين اجتما8عي برسانيم و از آنها بخواهيم كه دست از دشمني بردارند.

دوست استان هشتي شما

دوست عزیز من هم در یکی از این ادارات کار می کنم ولی متاسفانه هر کدام قصد دارد جلوی پای دیگری سنگ اندازی کند بطور مثال مرکز بهداشت استان مجوز معاینات به اداره تامین اجتماعی را نمی دهد و به تمام کارخانجاتی که با تامین اجتماعی قرارداد معاینات دارند اعلام می کند که معاینات تامین اجتماعی را قبول ندارد و از طرفی مرکز بهداشت مجوز اندازه گیری عوامل زیان آور را به اداره کار نمی دهد و اعلام می کند که از طریق شرکتهای خصوصی که تعرفه بالایی دارند این موضوع باید انجام گیرد و این در حالی است که شرکتهای خصوصی حتی تجهیزات کافی را ندارند و آنهایی هم که دارند بار مالی زیادی برای کارخانجات ایجاد می نماید.