روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی سال 2011

سازمان جهانی کار از روز 28 آوریل سال 2003 روز دیگری به تقویم خود اضافه کرده: روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی

این روز در کشور کانادا  روز ملی یادبود کارگران نام دارد و با هدف تجلیل و گرامیداشت کارگران قربانی شده در محیطهای کاری ناایمن انتخاب شده است.

یاد آوری : طبق روال هر سال امسال نیز وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی و وزارت کار و امور اجتماعی هیچ برنامه خاصی برای گرامیداشت این روز ندارند. فقط یک سری شعار تکراری و دیگر هیچ . خواهشمند است با مراجعه به وبسایت وزارت کار و بهداشت  عنوان " روز جهانی بهداشت حرفه ای " را جستجو کنید و مشاهده فرمائید که تقریبا هیچ خبری مشاهده نمیفرمائید .

قابل توجه دوستان بهداشت حرفه ای که بتازگی و با فتوای وزیره ی محتر مه ی بهداشت درمان و آموزش پزشکی " مهندس " شده اند و احتمالا خیلی قند تو دلشان آب شده.

برای همه زود باوران متاسفم .

سازمان جهانی کار هرسال برای چنین روزی شعاری انتخاب میکند .

شعار سال 2011 سازمان جهانی کار  در روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی(هشتم اردیبهشت برابر با 28 آوریل ) عبارت است از :

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای: ابزاری برای بهبود مستمر 

OSH management system: A tool for continual improvement

پوستر روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی سال 2011

/ 4 نظر / 45 بازدید
محمد علي زارع

با سلام خدمت شما خانم مهندس من امروز در سايت دانشگاه علوم پزشكي لينكي ديدم در خصوص تقويم سال 90 وقتي ازش بازديد كردم متوجه شدم آقيان حتي مناسب روز جهاني ايمني وبهداشت را نيز در آن ليست نياورده اند چه برسد به برنامه وصرف هزينه كاملا با شما موافقم

زارعی

با سلام به شما و دیگر همکارانی که این روز را درک میکنند و آگاهند که 28 آوریل day of mourning هست و نه روز جشن ایمنی. به این مناسبت سری به سایت وزارت کار و بعد مرکز تحقیقات زدم که خبری از این روز و یا آماری از حوادث سال گذشته بگیرم اما ظاهرا" جسارت اعلام آمار غیرواقعی! حوادث را هم ندارند تحلیل آنکه پیشکش. ILO اعلام کرده سالی 2.3 میلیون نفر در دنیا بر اتر حادثه و بیماری ناشی از کار میمیرند. آیا واقعا در کشور ماسالی فقط 1300 یا 1400 مرگ ناشی از کار داریم! راستی آیا بیماری ناشی از کار هم در کشور ما وجود داره؟! احتمالا نداریم که آمارش اصلا وجود نداره! به هر حال اینو میخوام بگم که آمار واقعی پیشنیاز برنامه ریزی و چاره یابی آینده است. از بروز نگه داشتن وبلاگتون ممنونم

مريم

ببخشيد آقاي محمد شرافت خيلي خودشو تحويل مي گيره؟ از كي تا حالا به كارشناس بهداشت حرفه اي ميگن مهندس